Lazer epilasyon kaç seans sürer?

lazer-epilasyon-yaptirmak

Lazer epilasyon seanslarının sayısı uygulanan vücut bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Lazer epilasyon işlemlerinde özellikle koltuk altı, bikini bölgesi, bacaklar gibi daha önceden tüylerin alındığı bölgelerde tüylerin tamamını bitirebilmek için 5 ile 6 seans yeterli olabilmektedir. Buna karşılık tüylerin daha ince olduğu kol bölgelerinde seans sayısı biraz artar. Yüz bölgesi hormonlara daha duyarlı olduğundan hem lazer seanslarını uygulama sıklığı farklıdır hem de 5 – 6 seans gibi sınırlamalar vermek sağlıklı olmaz. Genellikle 10 – 12 bazen de 15 seans gibi uzayan seans sayılarından söz edilebilir.

Seans sayısı ve aralıkları yine vücut bölgesindeki tüylerin yapısına göre de farklılık göstermektedir. Daha ziyade kalın ve koyu renkli tüyler lazer epilasyon uygulamasına daha çabuk cevap evrdikleri için bu tür tüylerin bulundukları alanlarda seans sayısı da daha az olmaktadır. 5 veya 6 seans yeterli olabilir.

Lazer epilasyon uygulama yapacağımız bölgede derinin rengi de bizim için önemlidir. En önemlisi derinin doğal renginde olmasıdır. Açık renkli bir ten üstündeki tüyler en çabuk yapıyı oluşturmaktadır. Seans aralıkları vücut uygulamalarında 8 ile 10 haftadır. Yüz uygulamalarında ise yaklaşık 4 haftadır. Bu aralıkların daha kısa olmasının bize bir yoktur. Kılların uzama döngüsünü bozacağından işlemin tamamlanmasını geciktirir. Ancak yaz sonrası güneşlenme döneminin sonunda bir miktar aralıkları uzatabiliriz. Epilasyon öncesinde derinin normal rengine dönmesini beklemek gerekir. 3 – 4 hafta kadar normal süresinin üstüne çıktığımızda olmaktadır.

http://www.epilasyonlazer.gen.tr

Bir Cevap Yazın